افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 25 June , 2024
3

پرسپولیس ۲. استقلال یک: دوگانه سرخ با فتح دربی / یحیی با گل عالی، شاه شد! – تابناک

  • کد خبر : 10020
  • 20 آگوست 2023 - 14:49
پرسپولیس ۲. استقلال یک: دوگانه سرخ با فتح دربی / یحیی با گل عالی، شاه شد! – تابناک

پرسپولیس با شکست استقلال در فینال جام حذفی، دومین جام فصل فوتبال ایران را هم نصیب خود کرد. به گزارش تابناک ورزشی؛ شاگردان یحیی گل‌محمدی با شایستگی دوگانه این فصل خود را تکمیل کردند و با فتح صدویکمین دربی تهران، هیچ حرف و حدیثی باقی نگذاشتند. داربی ۱۰۱ فوتبال ایران بین تیم های فوتبال استقلال […]

پرسپولیس با شکست استقلال در فینال جام حذفی، دومین جام فصل فوتبال ایران را هم نصیب خود کرد.

به گزارش تابناک ورزشی؛ شاگردان یحیی گل‌محمدی با شایستگی دوگانه این فصل خود را تکمیل کردند و با فتح صدویکمین دربی تهران، هیچ حرف و حدیثی باقی نگذاشتند.

داربی ۱۰۱ فوتبال ایران بین تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در فینال جام حذفی از ساعت ۱۹:۴۵ در ورزشگاه آزادی آغاز شد و در پایان با این دیدار حساس با نتیجه دو بر یک به سود قرمزپوشان به پایان رسید تا شاگردان یحیی در این فصل دوگانه را به دست آورند.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، محمدحسین مرادمند (۱۰۰- عارف غلامی)، رافائل سیلوا، جعفر سلمانی (۶۷ – ابوالفضل جلالی)، صالح حردانی، روزبه چشمی (۸۳ – سجاد شهباززاده)، آرش رضاوند (۸۶- زبیر نیک‌نفس)، سعید مهری، مهدی قایدی، ارسلان مطهری (۳۲ – پیمان بابایی) و محمد محبی (۸۶ – آرمان رمضانی)

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، دانیال اسماعیلی‌فر (۷۰- فرشاد فرجی)، علی نعمتی، مرتضی پورعلی‌گنجی، گئورگی گولسیانی، میلاد سرلک، وحید امیری (۱+۱۲۰ – کمال کامیابی‌نیا)، سروش رفیعی (۸۸ – سینا اسدبیگی)، مهدی ترابی (۲+۱۲۰ – وحدت هنانوف)، سعید صادقی (۸۸- امید عالیشاه) و عیسی آل‌کثیر (۱۰+۹۰ – مهدی عبدی)

داور: اشکان خورشیدی. او در دقیقه ۸۱ مصدوم و محمدحسین زاهدی‌فر به عنوان داور اصلی وارد زمین شد.

شرح گل‌ها

استقلال صفر – پرسپولیس یک دقیقه ۳۰: مهدی ترابی): یک ارسال از سمت راست با ضربه سر ناقص صالح حردانی همراه شد و توپ پشت محوطه جریمه به مهدی ترابی رسید و این بازیکن با یک شوت محکم از پشت محوطه جریمه به گوشه چهارچوب، قفل دروازه استقلال را باز کرد و تیمش را پیش انداخت.

استقلال یک – پرسپولیس یک دقیقه ۹۰+۱۱: محمدحسین مرادمند): استقلال در زمانی باورنکردنی به گل تساوی دست یافت. ارسال سعید مهری به روی دروازه به ضربه سر محمدحسین مرادمند به گل تساوی آبی ها تبدیل شد تا شاگردان ساپینتو در آخرین ثانیه بازی به گل برسند.

استقلال یک – پرسپولیس ۲ دقیقه ۱۱۵: امید عالیشاه): یک ضربه کاشته چسبیده به خط عرضی زمین نصیب پرسپولیس شد که ارسال بلند امید عالیشاه بدون برخورد به هیچ بازیکنی، مستقیم وارد دروازه استقلال شد.

لحظات حساس بازی 

دقیقه ۱۸: پرتاب بطری آب به سوی سروش رفیعی هنگام ضربه کرنر پرسپولیسی‌ها، سبب توقف دو دقیقه‌ای بازی شد.

دقیقه ۲۱: پاس جعفر سلمانی پس از عبور از مدافعان پرسپولیس، در محوطه جریمه سرخ‌ها، نصیب محمد محبی شد که ضربه خطرناک مهاجم استقلال از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

دقیقه ۲۵: پاس صالح حردانی پشت محوطه جریمه پرسپولیس به مطهری رسید که ضربه این بازیکن با واکنش زیبای بیرانوند راهی کرنر شد.

دقیقه ۲۸: ارسلان مطهری روی زمین افتاد و با توجه به برخورد سایر استقلالی‌ها با او، به نظر می‌رسید که نمی‌تواند به بازی ادامه بدهد. او دقیقه‌ای بعد تعویض شد.

دقیقه ۴۰: استقلال برای جبران هجوم زهردارتری به سوی دروازه پرسپولیس آورد. شوت سعید مهری از پشت محوطه جریمه سرخپوشان، خطرناک‌ترین موقعیت استقلال در نیمه نخست بود که توپ پس از سایش به تیر دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲+۴۵: برخورد اشیای متفرقه به سمت سروش رفیعی و فیلمبردار صداوسیما از سوی تماشاگران استقلال، بازی را برای دقایقی متوقف کرد.

دقیقه ۴۸: مهدی ترابی از بابایی عبور کرد و وارد محوطه جریمه استقلال شد که تکل آرش رضاوند، توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۴۹: در میانه غفلت مدافعان پرسپولیس، محمد محبی پاس در عمق هوشمندانه‌ای به مهدی قایدی داد که او را با دروازه‌بان پرسپولیس تک به تک کرد که ضربه نه‌چندان خوب قایدی با واکنش بیرانوند دفع شد.

دقیقه ۵۱: مهدی قایدی پس از دریبل اسماعیلی‌فر، از گوشه محوطه جریمه پرسپولیس به قصد گشودن دروازه این تیم، شوتزنی کرد که این ضربه با اختلاف کمی از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه ۵۳: اشتباه جعفر سلمانی، توپ را به سعید صادقی رساند و هافبک پرسپولیس در شرایطی که می‌توانست دو مهاجم نفوذ کرده تیمش را صاحب توپ کند، حرکت بی‌ثمری به سمت دروازه استقلال داشت تا هدیه مدافع استقلال را به‌ راحتی هدر بدهد.

دقیقه ۶۳: مهدی قایدی در محوطه جریمه پرسپولیس خود را روی زمین انداخت و معتقد بود داور باید به سود استقلال پنالتی بگیرد که داور حکم به ادامه بازی داد. پرسپولیسی‌ها هم به خورشیدی می‌گفتند که باید قایدی را به‌خاطر شبیه‌سازی با کارت زرد جریمه کند.

دقیقه ۶۸: پس از خطای روزبه چشمی روی مهدی ترابی، دو بازیکن با یکدیگر درگیر شدند که این درگیری به سایر اعضای تیم هم گسترش یافت. در ادامه علی نعمتی و ترابی از پرسپولیس و چشمی از استقلال کارت زرد گرفتند.

دقیقه ۷۶: پس از همکاری بازیکنان پرسپولیس در انتقال از دفاع به حمله، سعید صادقی پشت محوطه آبی‌ها صاحب توپ شد که ضربه بی‌دقت او راهی به دروازه استقلال نداشت.

دقیقه ۸۱: مصدومیت اشکان خورشیدی داور مسابقه تأخیری پنج دقیقه‌ای در بازی ایجاد کرد. در ادامه داور چهارم یعنی محمد حسین زاهدی‌فر، جانشین خورشیدی در زمین شد.

دقیقه ۵+۹۰: پس از یک دقیقه پاسکاری زیبا میان بازیکنان پرسپولیس، مهدی ترابی شوت خطرناکی به سوی دروازه استقلال شلیک کرد که توپ پس از برخورد شدید به تیر دروازه آبی‌ها بلوکه شد.

وقت اضافه

دقیقه ۹۳: شوت مهدی ترابی از روی ضربه‌ای ایستگاهی، از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ۱۰۸: ضربه سر امید عالیشاه روی سر حردانی و در چند قدمی دروازه استقلال، راهی به دروازه این تیم پیدا نکرد.

دقیقه ۱۱۱: سینا اسدبیگی فرصتی ایده‌آل برای زدن گل دوم پرسپولیس مقابل دروازه حسینی به دست آورد که از آن استفاده نکرد.

دقیقه ۲+۱۲۰: عالیشاه پشت ضربه کاشته پرسپولیس ایستاد و ضربه خطرناکی شلیک کرد که حسینی توپ را به زحمت برگرداند و دفع کرد.

پرسپولیس ۲ . استقلال یک : دوگانه سرخ با فتح دربی / یحیی با گل عالی، شاه شد!

منبع

لینک کوتاه : https://sarkhat24.com/?p=10020

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.