افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 19 June , 2024
4

وزیر نفت: خیال مردم راحت باشد؛ افزایش قیمت بنزین نداریم/واکنش رییس صدا و سیما به خبر بازگشت رشیدپور و گلزار به تلویزیون/اختیارات استاندار سیستان و بلوچستان افزایش یافت  – تابناک

  • کد خبر : 10017
  • 20 آگوست 2023 - 14:48
وزیر نفت: خیال مردم راحت باشد؛ افزایش قیمت بنزین نداریم/واکنش رییس صدا و سیما به خبر بازگشت رشیدپور و گلزار به تلویزیون/اختیارات استاندار سیستان و بلوچستان افزایش یافت  – تابناک

تابناک _ اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) بیست وپنجم مرداد ماه ۱۴۰۲هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند. سید ابراهیم رئیسی در بخشی از سخنانش در جلسه امروز هیات دولت، با تاکید بر اینکه دستاوردهای مرتبط با امنیت و منافع ملی را نباید به تحلیل‌های […]

تابناک _ اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) بیست وپنجم مرداد ماه ۱۴۰۲هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند.

سید ابراهیم رئیسی در بخشی از سخنانش در جلسه امروز هیات دولت، با تاکید بر اینکه دستاوردهای مرتبط با امنیت و منافع ملی را نباید به تحلیل‌های جناحی تقلیل داد، اظهار داشت: موضوع مهم درباره منابع آزاده شده، نحوه هزینه‌کرد آنهاست که دولت عطف به تاکید رهبر معظم انقلاب، تلاش خواهد کرد همه این منابع در راستای پشتیبانی از تولید هزینه شود.

رئیس جمهور آزادسازی بخشی از منابع ارزی بلوکه شده کشورمان را جلوه‌ای از دستاوردهای دیپلماسی عزتمندانه در مقابل دیپلماسی ملتمسانه توصیف و تصریح کرد: این اقدامی ارزشمند، مایه افتخار و در راستای تامین منافع ملی بود.

در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، تعدادی از  خودروهای هیبریدی و تمام برقی تولید شرکت‌های خودروساز داخلی به نمایش درآمد که رئیس جمهور از آنها بازدید کرد.

به گفته سخنگوی دولت، با پیشنهاد وزیر صمت، تعدادی از خودروهای الکتریکی و هیبریدی که قبلاً نیز رونمایی شده‌ بودند، دوباره در حیاط دولت به نمایش درآمدند که این نمایش مربوط به طرحی بود که وزارت صمت با همکاری بخش‌های مختلف از جمله شهرداری تهران در دستور کار دارد که در جهت کاهش آلایندگی‌های موجود در کلان‌شهرها و اصلاح الگوی مصرف در دستور کار دارند.

افزایش قیمت بنزین نداریم/حمایت دولت از تولید خودروهای هیبریدی

جواد اوجی، وزیر نفت درباره شایعه گرانی بنزین گفت: من چند بار مصاحبه کرده و افزایش قیمت بنزین را تکذیب کردم و شرکت پالایش و پخش بارها این تکذیب را تکرار کرده است. خیال مردم راحت باشد که افزایش قیمت بنزین صورت نمی گیرد و دولت چنین برنامه ای ندارد و مردم به شایعات توجه نکنند.

وی در جریان بازدید از نمایش خودروهای هیبریدی در حیاط دولت اظهار کرد: وزارت نفت از تولید خودروهای هیبریدی و برقی حمایت می‌کند؛ سرمایه‌گذاری که برای تولید خودروهای برقی و هیبریدی سرمایه‌گذاری کند، خود سوخت یا معادل میزان صرفه‌جویی در مصرف (که تقریبا ۵۰ درصد است) مطابق قیمت فوب خلیج‌فارس به آنها کمک خواهیم کرد.

صداوسیما ثابت کرد که نیاز به چهره‌های هنجارشکن ندارد

پیمان جبلی در حاشیه نشست امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به حضور برخی چهره ها در صدا و سیما، بیان کرد: در اغتشاشاتی که سال گذشته اتفاق افتاد، متاسفانه برخی چهره ها با سوءاستفاده از شهرت و محبوبیت خود به قوانین و ضوابط جامعه بی توجهی کردند و با جریان فتنه برانداز همراه شدند و رفتارهایی از خود نشان دادند که نتیجه آن تحریم جامعه و شریک شدن در اتفاقات تلخی بود که شاهد آن بودیم. البته همچنان نیز شاید برخی از این افراد به مسیر خود ادامه دهند.

وی در ادامه اظهار کرد: برخی دیگر نیز تلاش کردند با اصلاح مواضع خود و موضع گیری‌های مناسب بعد از این جریانات، مسیر خود را اصلاح کنند. فلذا چهره ها و نوع رفتاری که در جریان فتنه سال گذشته داشتند، متفاوت است. طبیعتا بسیاری از چهره ها نیز وفاداری خود را به نظام، مردم، قوانین و انقلاب نشان دادند که به صورت طبیعی مورد احترام جامعه و مردم هستند.

رئیس سازمان صداو سیما خاطرنشان کرد: ما در یک سال اخیر در برنامه هایی که در مناسبت های مختلف داشتیم، مانند شب یلدا، شب تحویل سال نو، ایام ماه رمضان و ایام ماه محرم و سایر عرصه ها اثبات کردیم که نیاز به چهره های هنجارشکن و عنود و لجباز نداریم و عملا برنامه های خود را با چهره هایی که از محبوبیت خوبی برخوردار شدند ادامه دادیم. این سیاست مقطعی ما نیست، بلکه این یکی از سرفصل های ثابت سند تحول صدا و سیما بوده که ما به آن پایبند بوده و به همین شکل نیز ادامه خواهیم داد.

جبلی در ادامه تاکید کرد: هر زمان که رسانه ملی تصمیم بگیرد از چهره ها استفاده کند، حتما این دسته بندی را رعایت خواهد کرد و حتما توجه خواهد داشت که امکان، فرصت و ظرفیت دیده شدن را در اختیار کسانی قرار دهد که عناد، لجبازی و اصرار بر حرکت خلاف قواعد، ضوابط و هنجارهای جامعه نداشته باشند. ما به چنین افرادی میدان و عرصه نخواهیم داد. شکی در این موضوع نیست.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا شما تایید می کنید که آقای گلزار قرار است در صدا و سیما برنامه داشته باشد، بیان کرد: اجازه دهید از کسی اسم نیاوریم. در برنامه های مختلف و برنامه های نمایشی بازیگران مختلف حضور دارند و این که از یک چهره اسم ببریم درست نیست. بنده کلیت رویکرد و سیاست صدا و سیما را گفتم، تصمیمات ما لحظه ای، مقطعی و آنی نیست.

جبلی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه زمانی می گویند برنامه ای 5 درصد بیننده دارد، چرا باید ادامه پیدا کند؟ بیان کرد: مرجع رسمی اعلام نتایج نظرسنجی ها و مخاطب سنجی ها مرکز تحقیقات صدا و سیماست. هر کسی در هر جایگاهی غیر از مرکز تحقیقات صدا و سیما ادعایی کند از نظر ما مردود است.

موضوع رتبه‌بندی و صدور احکام جدید از هفته آینده آغاز می‌شود

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش خبر داد: رتبه بندی معلمان و موضوع صدور احکام جدید مبتنی بر نتایج اعتراضات از هفته آینده آغاز می شود و کسانی که اعتراضشان وارد شده است، رتبه شان ارتقا می یابد و رتبه جدید می گیرند.

توافقات خوبی برای ارائه سیم‌کارت به زائران اربعین حسینی صورت گرفته است

عیسی زارع پور در حاشیه جلسه امروز هیات دولت و در جمع خبرنگاران، بیان کرد: برای اربعین ما هفته گذشته یک هیاتی را به کشور عراق اعزام کردیم که با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عراق و با نهادهای تنظیم گر آنان جلسات مختلفی را تشکیل دادند و توافقات خوبی صورت گرفته است.

وی در ادامه اظهار کرد: بر اساس این توافقات بنا شده است تا هم سیم کارت عراقی با قیمت مناسب‌تری در اختیار زوار قرار بگیرد و هم هزینه رومینگ نسبت به سال قبل کاهش پیدا کند که احتمالا اثرات آن را در پیامک هایی که اپراتورها به مشترکان برای بسته رومینگ اربعین زده باشند، دیده اید.

وی افزود: امیدواریم امسال خدمات ارتباطی نسبت به سال قبل برای زائران اربعین حسینی هم در داخل کشور تا مرزها و هم در داخل خاک عراق کیفیت بهتری داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه در پاسخ به پرسشی، مبنی بر علت قطعی یا کندی ارتباط موبایل در تهران، بیان کرد: هم اکنون در دولت یکی از اعضای دولت، طوماری با ۵۰ امضا به من داد که یک بی.تی.اس در محل ما نصب شده است و بگویید که آن را جمع کنند. گاهی در محله هایی یکباره کیفیت پایین می آید. زمانی که ریشه یابی می شود متوجه می شویم که یک بی.تی.اس در محله بوده که با شکایت مردم محلی جمع شده است. نمی گوییم که همه موارد اینگونه است اما موارد این گونه نیز داریم.

وی در ادامه تاکید کرد: اکنون در تهران بیش از ۱۰۰ مورد این گونه داریم که در حال تعامل هستیم. اما در کل ما شبانه روز در تلاش هستیم که یک شبکه پرسرعت و با کیفیتِ برای مردم عزیز فراهم کنیم. اگر مورد و اختلالی بود از مردم تقاضا می کنیم که حتما با شماره ۱۹۵ که سامانه نظارتی شبانه روزی ماست، تماس بگیرند.

اختیارات استاندار سیستان و بلوچستان افزایش یافت 

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با اشاره به اینکه در جلسه امروز هیات وزیران استاندار سیستان و بلوچستان حاضر بود و گزارشی از فعالیت‌های دستگاه‌های مختلف اجرایی در حوزه‌های عملکردی در این استان به‌ویژه در مساله آبرسانی، اشتغال و مسائل دیگر اقتصادی را ارائه کرد، افزود: تصمیم‌گیری‌هایی انجام شد تا بخشی از اختیارات هیات وزیران و رئیس‌جمهوری به استاندار سیستان و بلوچستان تفویض شود که امکان تصمیم‌گیری و نقش‌آفرینی سریعتر و موثرتری برای خدمت‌رسانی به مردم عزیز این منطقه انجام شود.

تاکید وزیر صمت بر مفید بودن ماشین های برقی

عباس علی‌آبادی وزیر صمت با اشاره به اینکه خودروسازهای داخلی ماشین برقی را عرضه خواهند کرد و ماشین های برقی بسیار مفید هستند، گفت: ما همچنین واردات خودرو را با هدف تنظیم بازار  انجام می دهیم. این اقدام در حال انجام است و سعی می کنیم  به سمت خودروهای آینده برویم، نه خودروهای گذشته. درباره واردات خودروهای دست دوم نیز من اطلاع ندارم و  قرار نیست ما وارد کنیم و  شرکت ها آن را وارد می کنند و آیین نامه های آن تقدیم دولت شده است.

وی با اشاره به رونمایی از ماشین های برقی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت گفت: همه ماشین هایی که امروز می بینید برقی هستند. خودروها از طریق شرکت ها و موسسات مربوطه وارد می شود و ما فقط آن را سیاست گذاری کردیم.

خرید تضمینی گندم در آستانه رکوردشکنی است

محمدعلی نیکبخت وزیر جهادکشاورزی گفت: با اعلام اینکه تا الان نزدیک به ۱۰ میلیون تن خرید گندم انجام شده است و طی شنبه تا یکشنبه هفته بعد این میزان با روند فعلی به ۱۰ میلیون تن هم عبور می‌کند که یک رکورد است، افزود: از ۱۱ و نیم میلیون تن نیاز کشور ما ۱۰ میلیون تن را در کشور تولید می‌کنیم. بازپرداخت آن هم با تأکید رئیس‌جمهوری به سازمان برنامه و بودجه مبنی بر اینکه طلب کشاورزان دیون ممتازه است، در اولویت است.

وضعیت دارویی نسبت به سال گذشته خوب است

عین اللهی، وزیر بهداشت درباره وضعیت دارویی کشور، اظهار کرد: وضعیت دارویی ما نسبت به سال گذشته خوب است چون ذخایر بهتری داریم ولی چند قلم دارو کم است که این کمبودها در دوره‌های گذشته هم وجود داشته است. امسال مشکل سرم در شرایط گرمای هوا نداریم.

منبع

لینک کوتاه : https://sarkhat24.com/?p=10017

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.