افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 24 June , 2024
6

تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران قهرمان جهان شد

  • کد خبر : 9889
  • 20 آگوست 2023 - 13:54
تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران قهرمان جهان شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  فارس: رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان روزهای 23 لغایت 25 مردادماه در شهر امان کشور اردن برگزار شد و در پایان تیم ایران با مدال های طلای محمدرضا شاکری در وزن 65 کیلوگرم، محمدمبین عظیمی در وزن 92 کیلوگرم، ابوالفضل بابالو در وزن 97 کیلوگرم و امیررضا […]

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 فارس: رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان روزهای 23 لغایت 25 مردادماه در شهر امان کشور اردن برگزار شد و در پایان تیم ایران با مدال های طلای محمدرضا شاکری در وزن 65 کیلوگرم، محمدمبین عظیمی در وزن 92 کیلوگرم، ابوالفضل بابالو در وزن 97 کیلوگرم و امیررضا معصومی در وزن 125 کیلوگرم، 2 مدال نقره علی رضایی در وزن 70 کیلوگرم، حسین محمدآقایی در وزن 74 کیلوگرم و مدال برنز علی خرمدل در وزن 61 کیلوگرم با 165 امتیاز برای سومین بار پیاپی و مقتدرانه بعنوان قهرمانی جهان دست یافت.

 

پس از تیم ایران آمریکا با 152 امتیاز دوم شد و تیم هند نیز با 102 امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.

 

نتایج نمایندگان کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

 

در وزن 57 کیلوگرم  احمد محمدنژاد جوان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 6 بر 1 مری بازاربایف از قزاقستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 1 و ضربه فنی مغلوب روسلان عبداله یف از آذربایجان شد  و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت ها کنار رفت.

 

در وزن 61 کیلوگرم علی خرمدل در دور نخست با نتیجه 12 بر صفر مارک آریاس آلوارز از اسپانیا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 15 بر 5 آکیلبک اورماتوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 6 بر 1 لویک میکائیلیان از ارمنستان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. خرمدل در این مرحله با نتیجه 10 بر 9 مغلوب الدار احمدالدینوف از روسیه شد و به دیدار رده بندی راه یافت. حریف وی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر مقابل تامازی سولامانیدزه از گرجستان به پیروزی رسید و به مدال برنز دست یافت.

 

در وزن 65 کیلوگرم محمدرضا شاکری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر فیلیپ فروسولا میلا از اسپانیا را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر صفر کایجی اوگینو از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. شاکری در این مرحله با نتیجه 11 بر 8 دالگات عبدالکادیروف از روسیه را شکست داد و راهی فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه 5 بر 2 از سد جسی مندز از آمریکا گذشت و به مدال طلا دست یافت.

 

در وزن 70 کیلوگرم علی رضایی در دور نخست با نتیجه 9 بر 6 ابراهیم یاپراک از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر زلیم خان موتسوخایف از لهستان را از پیش رو برداشت. و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر پاول گرایور از مولداوی را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رضایی در این مرحله با نتیجه 6 بر 4 عمربک تالایبک اولو از قرقیزستان را شکست داد و به دیدار نهایی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 11 بر 6 مغلوب می یر شاپیرو از آمریکا شد و به مدال نقره رسید.

 

در وزن 74 کیلوگرم حسین محمدآقایی در دور اول با نتیجه 6 بر 2 استاس وولف از آلمان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر ایهار شالیما از بلاروس را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 7 بر1 گئورگی گوگریتچیانی از گرجستان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. محمدآقایی در این دیدار با نتیجه 9 بر صفر آنتون سوچکوف از روسیه را شکست داد و فینالیست شد. وی در دیدار نهایی با نتیجه 15 بر 5 مغلوب میشل مسنبرینک از آمریکا شد و به مدال نقره رسید.

 

در وزن 79 کیلوگرم فرزاد صفی جهانشاهی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر مغلوب ابراگیم کادیف از روسیه شد  و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. صفی جهانشاهی در این گروه با نتیجه 7 بر 5 ماگجان ژانیربای از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه  4 بر 1 آلیم میسوویتوف از اوکراین را از پیش رو برداشت و به دیدار رده بندی راه یافت. صفی جهانشاهی در این دیدار با نتیجه 11 بر 1 مغلوب علی تسوکایف از آذربایجان شد و در جایگاه پنجم ایستاد.

 

در وزن 86 کیلوگرم امیرحسین علیزاده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 2 بر صفر موکول داهیا از هند را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 3 مغلوب یوگنی میهالسن از مولداوی شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، علیزاده از دور رقابت ها کنار رفت.

 

در وزن 92 کیلوگرم محمد مبین عظیمی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم بانتیجه 14 بر 3 سالی سالیف از بلغارستان را شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 11 بر صفر مقابل مصطفی گادجی مالاچدبیروف از روسیه پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عظیمی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر کنیاز ابویان از ارمنستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 5 بر 4 از سد رضابک آیتموخان از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

 

در وزن 97 کیلوگرم ابوالفضل بابالو پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر توچی گوا از چین را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 6 بر 1 کامیل کوروگلیف از قزاقستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. بابالو دراین مرحله با نتیجه 5 بر 1 کامدن مک دانل از آمریکا را شکست داد و به فینال رسید. وی در این دیدار مقابل ایوان پریماچنکو از اوکراین با نتیجه 5 بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

 

در وزن 125 کیلوگرم امیررضا معصومی در دور نخست با نتیجه 9 بر 1 هاکان بیوک جینگیل از ترکیه را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 11 بر صفر دا لیو از چین را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر کریستین کارول از آمریکا را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. معصومی در این دیدار با نتیجه 11 بر صفر ولادمیر کوچانوف از اوکراین را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. نماینده کشورمان در دیدار پایانی با نتیجه 11 بر صفر سعید احمدتوف از روسیه را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

 

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

 

انفرادی:

 

57 کیلوگرم: 1- یوتو نیشوچی (ژاپن) 2- لوک لیلیداهل (آمریکا) 3- ندیربک جومانازاروف (ازبکستان) و ادیک هاراتونیان (ارمنستان) … 12- احمد محمدنژاد جوان (ایران)

61 کیلوگرم: 1- موهیت کومار (هند) 2- الدار احمدالدینوف (روسیه) 3- علی خرمدل (ایران) و نیکولاس بوزاکیس (آمریکا)

65 کیلوگرم: 1- محمدرضا شاکری (ایران) 2- جسی مندز (آمریکا) 3- عبداله توپراک (ترکیه) و دالگات عبدالکادیروف (روسیه)

70 کیلوگرم: 1- می یر شاپیرو (آمریکا) 2- علی رضایی (ایران) 3- ماگومد بایتوکایف (روسیه) و ابراهیم یاپراک (ترکیه)

74 کیلوگرم: 1- میشل مسنبرینک (آمریکا) 2- حسین محمدآقایی (ایران) 3- گئورگی گوگریتچیانی (گرجستان) و جایدیپ (هند)

79 کیلوگرم: 1- ابراگیم کادیف (روسیه) 2- ساگار جاگلان (هند) 3- متئو آرتور (آمریکا) و علی تسوکایف (آذربایجان) 5- فرزاد صفی جهانشاهی (ایران) … 14- امیرحسین علیزاده (ایران)

86 کیلوگرم:1- رحیم ماگمادوف (فرانسه) 2- فومیا ایگاراشی  (ژاپن) 3- بنت برگ (آمریکا) و یوگنی میهاسیان (مولداوی)

92 کیلوگرم: 1- محمدمبین عظیمی (ایران) 2- رضابک آیتموخان (قزاقستان) 3- گئورگی روملاشویلی (گرجستان) و مصطفی گادجی مالاچدبیراف (روسیه)

97 کیلوگرم: 1- ابوالفضل بابالو (ایران) 2- ایوان پریماچنکو (اوکراین) 3- کامدن مک دانل (آمریکا) و دیپاک چاهال (هند)

125 کیلوگرم: 1- امیررضا معصومی (ایران) 2- سعید احمدتوف (روسیه) 3- هاکان بیوکجینگیل (ترکیه) و راجات روحال (هند)  

 

تیمی: 1- ایران 165 امتیاز 2- آمریکا 152 امتیاز 3- هند 102 امتیاز 4- ژاپن 63 امتیاز 5- ترکیه 61 امتیاز 6- قزاقستان 56 امتیاز 7- گرجستان 54 امتیاز 8- ارمنستان 53 امتیاز 9- آذربایجان 45 امتیاز 10- اوکراین 44 امتیاز

منبع

لینک کوتاه : https://sarkhat24.com/?p=9889

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.