افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 25 June , 2024
5

بیرانوند از رفتن به استقلال منصرف شد / مخالفت پرسپولیس با پرداخت نصف پیشنهاد رقیب به بیرو / ورود نهاد نظارتی به سوراخ شدن سقف بودجه – تابناک

  • کد خبر : 9956
  • 20 آگوست 2023 - 14:17
بیرانوند از رفتن به استقلال منصرف شد / مخالفت پرسپولیس با پرداخت نصف پیشنهاد رقیب به بیرو / ورود نهاد نظارتی به سوراخ شدن سقف بودجه – تابناک

ماجرای جنجالی علیرضا بیرانوند، فسخ قراردادش با پرسپولیس، مذاکره اش با استقلال و پیشنهاد های جدید لیگ برتری و خارجی این دروازه‌بان ملی‌پوش وارد فاز جدیدی شده است. به گزارش تابناک ورزشی؛ تابستان داغ نقل‌وانتقالات لیگ بیست‌وسوم با جدایی گلر شماره یک سرخ‌ها سوزان‌تر از فصول گذشته شد و رقابت غول‌های لیگ برای جذب بیرو […]

ماجرای جنجالی علیرضا بیرانوند، فسخ قراردادش با پرسپولیس، مذاکره اش با استقلال و پیشنهاد های جدید لیگ برتری و خارجی این دروازه‌بان ملی‌پوش وارد فاز جدیدی شده است.

به گزارش تابناک ورزشی؛ تابستان داغ نقل‌وانتقالات لیگ بیست‌وسوم با جدایی گلر شماره یک سرخ‌ها سوزان‌تر از فصول گذشته شد و رقابت غول‌های لیگ برای جذب بیرو جذاب شده است.

این حساسیت و فشارهای ناشی از آن تا جایی زیاد شده که متاسفانه شنیده می‌شود یکی دونفر از هواداران پرسپولیس از فرط استرس و نگرانی دچار ایست قلبی شده‌اند.

برنامه زنده دیشب تلویزیون در شبکه سه تقریبا همه ابعاد ماجرا را برای دو طرف و مخاطبان روشن کرد. بیرانوند به قرارداد ۱۸میلیاردی‌اش قانع نیست و پول بیشتری می‌خواهد چراکه نیمکت نشینانش در تیم ملی حداقل دوبرابر در سایر تیم‌ها دریافت کرده‌اند. 

وکیل بیرانوند در این نگاه تاثیر زیادی داشته و فسخ یکطرفه قرارداد با پرسپولیس مستقیما با نظر او بوده است. در سمت مقابل مدير عامل پرسپولیس که پول آپشن‌های قرارداد بیرانوند را هنوز پرداخت نکرده، می‌گوید فسخ قرارداد از سوی بازیکنش غیرقانونی است و بیرانوند بازیکن رسمی پرسپولیس است بنابراین مذاکره مستقیم با او و پیشنهادهای وسوسه انگیز، در حکم اغوای بازیکن و شامل محرومیت فیفا است.

درویش معتقد است اگر رقم قرارداد بیرانوند را افزایش دهد به دیگر بازیکنان تیم جفا کرده است که به نظر می‌رسد منطقی می‌گوید و اسیر هیجانات نشده است.

با این احوال سرپرست باشگاه استقلال به همراه دو تن از مالکان خطوط هواپیمایی داخلی، در پی تامین مخارج سنگین جذب بیرانوند با قرارداد دوساله و ۱۰۰میلیارد تومانی است تا بین هواداران خودش را اثبات کند و از فشار سکوها خارج شود.

او البته تا همینجا هم موفق شده، تمرکز استقلالی های معترض را از روی سایر ضعف‌هایش و البته جنجال رابطه با لات و اوباش معروف هانی کُرده و نوچه‌ها رها سازد اما به نظر می‌رسد این انتقال نسبت به صبح دیروز تا حدودی گره خورده است. 

اول اینکه دو عضو هیات مدیره استقلال که از سوی سازمان خصوصی‌سازی معرفی شده‌اند و نماینده دولت محسوب می‌شوند حاضر نیستند صورتجلسه این قرارداد ۱۰۰میلیاردی را حتی به شرط پرداخت توسط یک هوادار متمول  امضا کنند. آنها اخطارها و محدودیت های سازمان بازرسی را به یاد حجت کریمی آورده‌اند. 

در ادامه شایعه انصراف اسپانسر استقلال در این انتقال از پرداخت نقدی حدود ۳۰میلیارد پیش پرداخت به حساب بیرانوند هم شنیده می‌شود! رقمی که قرار است پرسپولیس برای دو فصل بازی دیگر به گلرش بدهد!!

در فضای مجازی نیز حملات زیادی به عبدالرضا موسوی مالک هواپیمایی زاگرس شده که سه ماه پیش در زمان حذف استقلال از آسیا در پرونده طلب استراماچونی کجا بوده است؟ آیا او نمی‌توانست با کمک خودش مانع این اتفاق تلخ برای آبی‌ها شود؟

در همین راستا از سوی بیرانوند هم پالس‌های مثبتی برای ماندن در پرسپولیس مطرح شده است، او البته شرط سختی گذاشته که قراردادش باید به نصف پیشنهاد استقلال یعنی ۵۰ میلیارد تومان افزایش یابد تا دو سال باقی مانده را در پرسپولیس بماند؛ چیزی که درویش زیر بار آن نمی‌رود حتی اگر به قیمت استعفا و برکناری‌اش تمام شود‌. درویش می‌گوید اجازه پرداخت این ارقام را به دلیل دستور نهادهای نظارتی ندارد.

شمارش معکوس بمب نقل و انتقالات؛ بیرانوند خنثی می‌شود یا می‌ترکد؟! / مخالفت پرسپولیس با پرداخت نصف پیشنهاد استقلال به بیرو / ورود نهاد نظارتی به سوراخ شدن سقف بودجه آبی‌ها

در همین راستا حسین شهریاری، رئیس هیات مدیره پرسپولیس شب گذشته با حضور در خانه بیرانوند قصد متقاعد کردن او برای بازگشت داشت که این جلسه نتیجه‌ای در پی نداشت و بیرانوند خواهان پول بیشتر است و به این ترتیب اگر به استقلال نرود، به پرسپولیس هم برنخواهد گشت.

بهانه‌های وکیل بیرانوند که به نظر می‌رسد تبحر چندانی روی قوانین و احاطه لازم روی متن قرارداد را ندارد، برای چنین ضربه بزرگی کافی نیست. اینکه در جلسه گفته اند بیرانوند خیلی ناز دارد و باید فلان دروازه‌بان را جایش می‌گرفتیم ، چیز بدی نیست که دلیلی برای فسخ باشد!

بهرحال اکنون گفته می‌شود همین حالا وکیل بیرانوند مشغول مذاکره با مدیران استقلال به خصوص شخص حجت کریمی است. پرسپولیس و بیرانوند می‌دانند ۱۰۰میلیارد پول کمی برای گلر واردشده به ۳۰سالگی نیست و او با این رقم می‌تواند زندگی‌اش دگرگون کند اما نگاه میلیون ها هوادار پرسپولیس برای سال‌ها این زخم را حمل خواهد کرد.

در حالی که پیش پرداخت وعده داده شده استقلال به علیرضا بیرانوند عصر روز گذشته آماده تحویل به او شد، شنیده‌های می‌شود مقام نهاد نظارتی ناظر بر قوانین جدید فوتبال از استقلال خواسته که ادامه این روند را متوقف کنند و دست از پرداخت اعداد نجومی بکشند و سقف بودجه را سوراخ نکنند.

در همین حین دو مشتری داخلی که قطعا یکی از آنها تراکتور و محمدرضا زنوزی هستند، وارد ماجرا شده‌اند و پیشنهاد بیش از ۱۰۰میلیارد روی میز گذاشته اند. تراکتور ترسی از تهدید پرسپولیس هم ندارد و گفته می‌شود با حضور مدیرعاملش در فدراسیون ، به بردن پرونده امیدوار است!

ساعات پیش رو؛ بسیار حساس و سرنوشت ساز است اما چندصد کیلومتر آنطرف تر در اصفهان تیم سپاهان با استفاده از توانایی های نامرئی، به نوشته رسانه‌های پرتغال ۵۰ میلیارد تومان برای رضایتنامه پیام نیازمند داده و حداقل نصف آن را هم به خود این بازیکن پرداخت می‌کند و آب از آب تکان نخورده است.

 

ایرنا: استقلالی شدن بیرانوند منتفی شد

یکی از نزدیکان بیرانوند به خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایرنا گفته است: به احتمال زیاد علیرضا به زودی بیانیه‌ای را صادر خواهد کرد و تمام اتفاقات اخیر را تشریح می کند. او در این بیانیه اعلام خواهد کرد از استقلال پیشنهاد سنگین داشته اما به خاطر هواداران پرسپولیس حاضر به انجام این انتقال جنجالی نشد.

زمانی که این گزارش نوشته شده است تقریبا حضور بیرانوند در استقلال منتفی شده است و او به خاطر هواداران و تبعاتی که ممکن است در فوتبال و زندگی‌اش بگذارد قید پیشنهاد آبی‌ها را زده، مگر اینکه در ساعات آینده اتفاقات عجیب غریبی رخ دهد – مثل بالارفتن مجدد پیشنهاد مالی – و بار دیگر نظرش تغییر و جنجالی‌ترین انتقال دو تیم بعد از مهدی هاشمی نسب را رقم بزند.

 

نویسنده: مهدی کریمی

 

این گزارش تا پایان امروز تکمیل می‌شود 

منبع

لینک کوتاه : https://sarkhat24.com/?p=9956

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.