افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 24 June , 2024
3

ایران ۲. کنیا یک: آژان‌کشی ژنرال در آزادی! اولونگا باز هم تیغش را زد – تابناک

  • کد خبر : 10439
  • 21 آگوست 2023 - 0:43
ایران ۲. کنیا یک: آژان‌کشی ژنرال در آزادی! اولونگا باز هم تیغش را زد – تابناک

بازی خانگی تیم ملی ایران با کنیا، سخت‌تر از چیزی شد که قلعه‌نویی و کارشناسان فکرش را می‌کردند؛ مصافی که برای رقم‌زدن اولین پیروزی امیر قلعه‌نویی، او را جان به لب کرد. به گزارش تابناک ورزشی؛ تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۲۰:۳۰ امشب (سه‌شنبه) هشتم فروردین در دیداری تدارکاتی در ورزشگاه آزادی مقابل تیم […]

بازی خانگی تیم ملی ایران با کنیا، سخت‌تر از چیزی شد که قلعه‌نویی و کارشناسان فکرش را می‌کردند؛ مصافی که برای رقم‌زدن اولین پیروزی امیر قلعه‌نویی، او را جان به لب کرد.

به گزارش تابناک ورزشی؛ تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۲۰:۳۰ امشب (سه‌شنبه) هشتم فروردین در دیداری تدارکاتی در ورزشگاه آزادی مقابل تیم ملی جان‌سخت و پرانگیزه کنیا صف‌آرایی کرد و با زحمت فراوان با نتیجه دو بر یک به برتری رسید.

با وجودی که اغلب دقایق بازی توپ و جریان بازی در اختیار تیم ملی ایران بود، حریف آفریقایی که ۵۰۰ روز حتی یک جلسه تمرین هم نداشت، با برنامه دقیق از خط دفاع ایران عبور کرد و به غیر از یک گل، می‌توانست دفعات بیشتری دروازه بان میزبان را تسلیم کند.

بازیکنان تکنیکی کنیا با مهارت فردی، بارها خط هافبک ایران را جا گذاشتند و بارها با خطاهای بازیکنان ایران متوقف شدند. نکته عجیب اعتراض های پیاپی بازیکنان تیم ملی به داور و فریادهای آنها بعد از هر سوت قاضی عراقی میدان بود که نشان دهنده بازگشت رفتارهای زشت و آماتوری گذشته به تیم ملی است.

همچنین ترس امیر قلعه‌نویی در استفاده از بازیکنان جوان و تعویض بازیکنانی نظیر مهدی طارمی در یک بازی تدارکاتی ساده، نشانگر علاقه این مربی ایرانی به کسب نتیجه حتی در این تقابل‌های دوستانه است. او تا دقیقه ۹۱ دست به ترکیب محبی، مغانلو و طارمی در خط حمله نزد و تا توانست از ارسال های بلند استفاده کرد که البته یکی از آنها سرانجام روی ضربه ایستگاهی و ارسال از کنار جواب داد و قلعه‌نویی را از اولین باخت کابوس وار نجات داد.

استفاده از سهرابیان در خط دفاعی و اشتباه او در صحنه گل کنیا، نشان داد که قلعه‌نویی برای استفاده از این بازیکن مورد علاقه‌اش در سطح ملی، عجله کرده است. جهانبخش باز هم در تیم ملی فروغی نداشت و قلعه‌نویی نیز بدون تعارف او را بین دو نیمه بیرون کشید. محرمی نیز با یک نیمه بازی نظر کادرفنی را جلب نکرد و جایش را به رضاییان داد تا نفوذهای مورد نظر امیر از جناح راست افزایش یابد.

قرار بود در این بازی دقایق بیشتری به بازیکنان جوان تیم ملی میدان داده شود که به نظر می‌رسد، نتیجه مسابقه قلعه‌نویی را از این تصمیم منصرف و تعویض های تیم ملی را متوجه آوردن بازیکنان اصلی‌تر کرد.

 

ستارگان هارامبی که حدود یک سال و پنج ماه بود به میدان نرفته بودند، در دقیقه ۵۱ به لطف درخشش مایکل اولونگا به گل رسیدند و به پیروزی هم نزدیک شدند. با این حال گلزنی محمد محبی و رامین رضاییان در دقایق ۷۶ و ۸۴ سبب شد، امیر قلعه‌نویی طی دومین مقطع سرمربیگری خود در رده ملی، برای اولین بار طعم پیروزی را بچشد. امروز تیم‌های استرالیا، کره جنوبی و ژاپن شکست خوردند و می‌توان گفت ایران در روز سیاه تیم‌های آسیایی پیروز شد.

ترکیب ایران: پیام نیازمند (۴۶ – سید حسین حسینی)، آرمین سهرابیان، محمد حسین کنعانی‌زادگان، صادق محرمی (۴۶ – رامین رضاییان)، احسان حاج صفی (۶۲ – امید نورافکن)، محمد کریمی (۴۶ – میلاد سرلک)، روزبه چشمی، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش (۴۶ – مهدی ترابی)، محمد محبی و شهریار مغانلو (۱+۹۰ – رضا اسدی)

ترکیب کنیا: پاتریک ماتاسی، آموس نوندی، برایان ماندلا، جوسف اوکومو، اریک اوما، تدی آکومو، ریچارد اودادا، ویکتور اومونه، دوک آبویا، ماسود جوما و مایکل اولونگا

 

شرح گل ها

گل کنیا در دقیقه ۵۱ توسط اولونگا: مایکل اولونگا پس از عبور ساده از سد آرمین سهرابیان، در محوطه جریمه ایران با کنعانی‌زادگان و حسین حسینی روبرو شد که توپ را به گوشه دروازه ایران شلیک کرد تا گل اول تیمش را به ثمر برساند.

گل اول ایران در دقیقه ۷۶ توسط محبی: ارسال زیبای رضاییان با ضربه سر محبی همراه شد و گل تساوی ایران را رقم زد.

گل دوم ایران در دقیقه ۸۴ توسط رضاییان: نورافکن بجای ارسال بلند، توپ را زمینی برای هم‌باشگاهی خود رامین رضاییان پاس داد تا این مدافع راست، در جناج چپ تیم ملی، روی پاس زمینی خودش دروازه حریف را با اشتباه گلر حریف، مستقیم باز کند. ماتاسی که وقت‌کشی زیادی کرده بود، با مهار ناشیانه، توپ را به گل برتری ایران بدل کرد.

ایران ۲ . کنیا یک : آژان‌کشی ژنرال در آزادی! اولونگا بازهم تیغش را زد

لحظات حساس بازی

دقیقه ۱۰: ارسال محرمی با دفع بد ماتاسی همراه شد و توپ مقابل پای مغانلو فرود آمد. مهاجم تیم ملی کشورمان سپس دروازه کنیا را هدف گرفت که این ضربه بی‌دقت، راهی به دروازه پیدا نکرد.

دقیقه ۱۵: اولونگا در موقعیتی مناسب صاحب توپ شد و در شرایطی که دو مدافع ایران مقابل او بودند، به سمت دروازه حرکت کرد. ضربه مهاجم الدحیل، اما با اختلاف از بالای دروازه تیم کشورمان به بیرون رفت.

دقیقه ۲۷: کنیا در ضدحمله‌ای سریع به محوطه جریمه تیم ایران رسید که ثمری نداشت. ارسال از سمت راست بازیکنان کنیا با کنترل خوبی از دوک ابویا همراه نشد و توپ پس از برخورد اتفاقی با او، در دستان نیازمند قرار گرفت.

دقیقه ۳۲: شوت خطرناک محمد کریمی از میانه‌های زمین کنیا پس از برخورد با برایان ماندلا راهی کرنر شد.

دقیقه ۴۲: ماسود جوما پس از دریبل دو مدافع ایران، وارد محوطه جریمه تیم کشورمان شد که ضربه او با برخورد به محمد کریمی به کرنر رفت.

دقیقه ۵۶: روزبه چشمی پس از خطا روی جوما کارت زرد گرفت.

دقیقه ۶۰: ایران روی ضد حمله‌ای سریع توانست موقعیت خوبی به دست بیاورد. پاس تک‌ضرب طارمی به محمد محبی رسید و او پس از حرکت به سمت دروازه کنیا، قصد داشت دروازه این تیم را روی غافلگیری ماتاسی باز کند که توپ با واکنش دروازه‌بان کنیا راهی کرنر شد.

دقیقه ۶۳: ارسال زمینی خطرناک محبی با حضور بموقع مدافع کنیا در مقابل دروازه این تیم بلوکه شد.

دقیقه ۶۴: شاگردان قلعه‌نویی صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که رضاییان پشت توپ ایستاد. مدافع ایران توپ را مستقیم به قصد گشودن دروازه کنیا به سمت این دروازه شوت زد که توپ پس از برخورد با جوسف اوکومو، به خطرناک‌ترین شکل ممکن از کنار دروازه کنیا به بیرون رفت.

دقیقه ۶۵: مهدی ترابی پس از دریافت توپ کرنر از رضاییان، مستقیم ضربه زیبایی به توپ زد که با اختلافی کم راهی اوت شد.

دقیقه ۶۵: ماتاسی به‌ خاطر اتلاف وقت با اخطار داور مواجه شد.

دقیقه ۷۰: ارسال زمینی رضاییان با ضربه طارمی همراه شد که تکل اوکومو در آخرین لحظه، توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۷۴: همکاری خوب مهدی طارمی و شهریار مغانلو به ضربه پای راست مغانلو انجامید که این ضربه نیز راهی به دروازه پیدا نکرد.

دقیقه ۸۳: ماندلا دومین اخطاری کنیا لقب گرفت.

دقیقه ۴+۹۰: رضا اسدی در آغاز ورود به زمین روی اولونگا مرتکب خطا شد و کارت زرد دریافت کرد.

 

ایران ۲ . کنیا یک : آژان‌کشی ژنرال در آزادی! اولونگا بازهم تیغش را زد

منبع

لینک کوتاه : https://sarkhat24.com/?p=10439

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.