افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 21 May , 2024
3

نکونام به دنبال گرفتن انتقام ساپینتو!

  • کد خبر : 11880
  • 23 آگوست 2023 - 14:49
نکونام به دنبال گرفتن انتقام ساپینتو!

ایمان گودرزی: هفته سوم لیگ برتر از دیروز و با دیدار مس رفسنجان و شمس‌آذر قزوین آغاز شد. دیداری با نتیجه سه بر صفر به سود تیم تازه صعودکرده شمس‌آذر به اتمام رسید. امروز هم چهار مسابقه برگزار می‌شود که در حساس‌ترین دیدار استقلال به مصاف هم خواهند رفت:ن سپاهان – استقلال؛ ساعت ۲۰ سومین […]

ایمان گودرزی: هفته سوم لیگ برتر از دیروز و با دیدار مس رفسنجان و شمس‌آذر قزوین آغاز شد. دیداری با نتیجه سه بر صفر به سود تیم تازه صعودکرده شمس‌آذر به اتمام رسید. امروز هم چهار مسابقه برگزار می‌شود که در حساس‌ترین دیدار استقلال به مصاف هم خواهند رفت:ن

سپاهان – استقلال؛ ساعت ۲۰

سومین نبرد استقلال در صحنه لیگ بیست وسوم مقابل سپاهان مدعی انجام خواهد شد؛ دیداری با سابقه کهن و عمیقاً حساس که در راه قهرمانی دو تیم بسیار سرنوشت‌ساز است. استقلال با شش امتیاز و تنها به دلیل گل زده کمتر نسبت به سپاهان شش امتیازی در جایگاه دوم جدول قرار دارد و چنانچه در این میدان مچ حریف قلدرش را بخواباند، هم به صدر جدول خواهد رفت و هم به لحاظ شمارش امتیاز در بازی رودررو در وضعیت مطلوبی در قیاس با یکی از مدعیان جدی قهرمانی فصل جاری قرار خواهد گرفت. پیروزی در اصفهان مقابل سپاهان که از رأس تا ذیلش را فنی‌ترین بازیکنان فوتبال ایران فرا گرفته است ساده نیست و جواد نکونام برای اینکه کفه ترازو را مقابل مورایس سنگین کند، باید تدابیری ویژه و تاکتیکی متفاوت نسبت به بازی با ملوان را در نصف جهان پیاده کند.

این تفاوت می‌تواند از نقطه چیدمان بازیکنان شروع و به شکل بازی مردان آبی کشیده شود. درواقع لازم است که سرمربی استقلال به‌درستی بداند که راه پیروزی و یا دست کم کسب یک امتیاز از سپاهان از چه مسیری است و با چه سیاستی می‌تواند از مهلکه بازی با مدعی قهرمانی عبور کند. آنچه در این بازی اهمیت بسیاری دارد اینکه استقلال با همان هیبت همیشگی خود که متکی به سوابق طولانی درفوتبال ایران است و تیمی است که قدمت و سابقه‌ای بسیار دارد، مقابل سپاهان قرار بگیرد وهرگز با خود خودخوری نکند که مقابل تیمی تا بن دندان مسلح قرار می‌گیرد. در حقیقت لازم است که استقلال خود را هرگز در این بازی دست کم نگیرد و با همان باورهای همیشگی یک تیم مدعی گام به این بازی بگذارد.

پرواضح است که جواد نکونام برای انتخاب آرایش و چیدمان خود قدرت مانور آنچنانی ندارد و گزینه‌های محدودی پیرامون او را فرا گرفته‌اند. از چهارچوب دروازه تا خط حمله بازیکنانی که قرار است درترکیب اصلی استقلال قرار بگیرند، مشخص هستند. تنها ممکن است به جای کوین یامگا که در بازی قبل رضایت خاطر سرمربی استقلال را برآورده نکرد، از مهرداد محمدی بهره گرفته شود. حال اینکه حضور محمدی نیز درترکیب اصلی استقلال چندان قطعی نیست و این بازیکن به دلیل دقایق نسبتاً کمی که در ترکیب استقلال بوده، احتمالاً همچنان نیمکت نشین خواهد بود تا همان ترکیبی که دربازی با ملوان بود در بازی با سپاهان هم تکرار شود.

استقلال نکونام به واقع دست نخورده‌ترین ترکیب را نسبت به فصل قبل در میان مدعیان لیگ برتر دارد و اگر ترکیب بازی با ملوان تکرار شود، هیچ بازیکن جدیدی در فهرست اولیه استقلال به چشم نمی‌خورد. در بازی با ملوان؛ سید حسین حسینی، محمد حسین مرادمند، روزبه چشمی، صالح حردانی، ابوالفضل جلالی، زبیرنیک نفس، آرش رضاوند، مهدی‌ مهدی‌پور، ارسلان مطهری، کوین یامگا و جعفرسلمانی به میدان رفتند. این ترکیب با اندکی تغییر در بازی با صنعت نفت آبادان نیز تکرار شد و فقط در آن بازی آرمین سهرابیان در فهرست اولیه استقلال قرار گرفت که البته سهرابیان نیز با شرایط بازی در استقلال کاملاً آشنا بوده و جزو بازیکنانی است که پیش‌تر با لباس استقلال بازی در لیگ برتر را تجربه کرده است. خلاصه کلام اینکه تیمی که قرار است امشب در ورزشگاه نقش جهان مقابل اصفهان قرار بگیرد، همان ترکیبی است که فصل پیش بارها و بارها در لیگ دیده شد و در جدال رودررو با سپاهان به آنچه می‌خواست نرسید اما حالا فرصتی بزرگ نصیب این بازیکنان شده تا مقابل سپاهان اعاده حیثیت کنند.

درباره ترکیب مورایس نیز باید به حضور پیام نیازمند، محمد دانشگر، هادی محمدی(سیاوش یزدانی)، میلاد زکی‌پور، رامین رضاییان، محمدجواد حسین‌نژاد، رضا اسدی، محمد قربانی، فرشاد احمدزاده، شهریارمغانلو و رضا شکاری اشاره داشت.

هوادار- آلومینیوم؛ ساعت ۱۹

هوادار تهران و آلومینیوم اراک در حالی امروز مقابل هم قرار می‌گیرند که هر ۲ تیم بازی هفته قبل خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند. هوادار با سرمربیگری محمود فکری تا الان نتایج خوبی کسب کرد و توانست مقابل مس رفسنجان به تساوی برسد و در بازی هفته دوم هم برابر شمس‌آذر قزوین ۳ امتیاز مهم به دست بیاورد. شاگردان محمود فکری حالا در تلاش هستند تا امتیازات خود را به ۷ برسانند. در مقابل هم آلومینیوم اراک که در بازی اول مقابل پرسپولیس شکست خورد، در بازی دوم برابر استقلال خوزستان توانست به برد ارزشمندی دست پیدا کند و حالا به دنبال دومین پیروزی است. ۲ تیم شرایط نسبتاً مشابهی دارند و حالا در تلاش هستند تا بتوانند روند خوب خود را دنبال کنند. هوادار تهران و آلومینیوم اراک در ۵ رویارویی اخیر خود ۳ تساوی داشتند که البته یکی از بازی‌ها از سری مسابقات جام حذفی بود که آلومینیوم توانست در ضربات پنالتی، هوادار را کنار بزند. در ۲ بازی دیگر هوادار موفق شد به پیروزی برسد که این مسأله بدون شک به هوادار انگیزه می‌دهد تا بتواند در این دیدار روند خوب خود را ادامه داده و در رویارویی با هوادار هم به نتیجه مطلوبی دست پیدا کند.

آلومینیوم اراک در یک بازی خانگی کار سختی را مقابل حریف خواهد داشت که البته شکست‌های اخیر این تیم مقابل هوادار نیز کار را سخت‌تر خواهد کرد. اراکی‌ها با باخت لیگ را شروع کردند اما در هفته دوم به سه امتیاز رسیدند که اگر بتوانند این نتیجه را در بیرون از خانه هم ادامه دهند می‌توان روزهای بهتری را برای آنها در هفته‌های بعدی تصور کرد. البته ناگفته نماند که تجربه آلومینیوم اراک بسیار در این بازی مهم است. سه امتیاز این بازی برای هر دو تیم دارای اهمیت است چرا که هم آلومینیوم و هم هوادار جزو مدعیان لیگ برتر نیستند و تنها برای جمع کردن امتیازات در نیمه فصل اول تلاش خواهند کرد تا در نیم فصل دوم چندان مشکلی نداشته باشند. موضوع مهمی که در این بازی باید در نظر داشت اینکه به گفته فکری این دو تیم به نوعی رقیب همدیگر هستند و در میانه‌های جدول باهم رقابت خواهند کرد و کسب سه امتیاز این بازی برای هر کدام از دو تیم می‌تواند در جایگاه آینده هر دو تیم مؤثر باشد.

ملوان بندرانزلی- فولاد خوزستان؛ ساعت ۱۹:۳۰

بازی ملوان بندرانزلی و فولاد خوزستان را باید جدال ناکام‌ها نامید. ۲ تیمی که با وجود تغییرات زیاد و افزایش هزینه‌ها، هنوز نتوانستند هیچ بردی به دست بیاورند. البته ناکامی ملوان و فولاد کمی متفاوت است. ملوانی‌ها در بازی اول مقابل ذوب‌آهن اصفهان با بدشانسی و به خاطر اشتباه فردی محمدحسین اکبرمنادی که منجر به گل به خودی شد، شکست خوردند و در بازی دوم مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی با تنها یک گل، بازی را واگذار کردند اما فولادی‌ها شرایطی متفاوت داشتند. آنها با علیرضا منصوریان که در بازی‌های آخر فصل بیست و دوم هدایت تیم را به عهده داشت، کار را ادامه دادند و خریدهای نسبتاً گرانقیمتی هم داشتند اما در بازی اول مقابل گل‌گهر سیرجان با ۳ گل مغلوب شدند. شکستی که خیلی‌ها معتقد بودند یک اتفاق بود و در بازی بعد مقابل صنعت‌نفت آبادان جبران خواهد شد. قرمزپوشان اهوازی نه تنها در بازی مقابل زردپوشان آبادانی نتوانستند آن باخت را جبران کنند بلکه به این تیم هم باختند تا هواداران خوزستانی، علیه علیرضا منصوریان شعار سر دهند. اتفاقی تکراری که حالا شدت آن بیشتر از قبل شده است. با این شرایط، حالا ملوان و فولاد خوزستان قرار است امروز مقابل هم قرار بگیرند. جدالی سخت که البته جذابیت‌های خاص خودش را دارد. یکی از جذابیت‌ها، رویارویی سرمربیان قرمز و آبی است. در یک طرف، مهدی تارتار قرار دارد که سابقه حضور در پرسپولیس را دارد و در طرف دیگر علیرضا منصوریان که سال‌ها بازوبند کاپیتانی استقلال را بر بازو داشت و البته در مقطعی هم سرمربی این تیم بود. در واقع مهدی تارتار سرمربی ملوان بعد از جدال با استقلال حالا باید با یک سرمربی استقلالی روبه‌رو شود و به‌دنبال اولین برد تیمش در فصل بیست و سوم باشد. ملوان و فولاد خوزستان در ۵ رویارویی اخیر خود که در ۷، ۸ سال گذشته انجام شده، نتایج جالبی گرفتند. دلیل جالبی آن هم این است که هیچ نتیجه تساوی رقم نخورده.

فولاد در این مدت، ۳ پیروزی کسب کرد و ملوان هم صاحب ۲ برد شد. یکی از بردهای ملوان که در فصل گذشته رقم خورد، حواشی زیادی به‌دنبال داشت. فولاد برای آن بازی به انزلی رفت و قرار بود مقابل ملوان قرار بگیرد اما به طور ناگهانی این بازی لغو شد. این در حالی بود که فولاد روی دور برد قرار داشت و می‌توانست به این روند خوب خود ادامه دهد اما بازی به تعویق افتاد که در نهایت هم بعد از یکی دو هفته تأخیر، وقتی برگزار شد، ملوان توانست به پیروزی پرگل ۳ بر یک دست پیدا کند تا از شرایط بدی که داشت خارج شود و بتواند حاشیه‌های تغییر کادرفنی را کنار بزند. اگرچه فولاد در بازی برگشت آن باخت را جبران کرد اما بازی رفت از ذهن کسی خارج نشد و همچنان یکسری ابهام در رابطه با آن بازی وجود دارد. به هر حال، ملوان و فولاد که این روزها شرایط خوبی ندارند و به‌دنبال اولین برد خود در فصل بیست و سوم هستند، احتمالاً با چند تغییر مقابل هم قرار می‌گیرند. مثلاً احتمال دارد فولاد از لوکاس کاندیدو هافبک برزیلی که از الظفره امارات به ایران آمده، استفاده کند تا در کنار بازیکنانی مثل شیمبا و محمد عباس‌زاده برای گل زدن تلاش کنند. به هر حال، بازی با ملوان در انزلی برای همه تیم‌ها سخت است که باید دید فولاد می‌تواند از باتلاق انزلی به سلامت خارج شود یا باز هم شکست خواهد خورد؟

صنعت‌نفت آبادان- پیکان؛ ساعت ۲۱

صنعت‌نفت آبادان که در بازی اول مقابل استقلال شکست خورد، حالا در تلاش است تا در دومین بازی خانگی خود بتواند به پیروزی برسد. در این بازی قرار است زنان تماشاگر هم به ورزشگاه بیایند که این مسأله می‌تواند انگیزه زردپوشان آبادانی را برای کسب پیروزی بالا ببرد. صنعت‌نفت هفته گذشته در اهواز توانست در یک بازی زیبا و اصولی، فولاد خوزستان را شکست دهد تا حالا با روحیه بالاتری به دنبال دومین برد باشند. شاگردان عبدالله ویسی اگرچه فصل بیست و سوم را به خاطر درگذشت محمدرضا عجمی‌پور با غم و اندوه شروع کردند اما حالا سراپا انگیزه هستند تا برای شادی روح این بازیکن فقید، کار بزرگی انجام دهند و نتایج درخشانی بگیرند. زردپوشان کاملاً آماده بازی با پیکان هستند و به چیزی جز پیروزی فکر نمی‌کنند. در مقابل هم پیکان تهران که هنوز نتوانسته هیچ بردی در فصل بیست و سوم به دست بیاورد، انگیزه زیادی دارد تا بتواند این طلسم را در هفته سوم بشکند و ۳ امتیاز مهم به دست بیاورد. البته شاگردان رسول خطیبی به خوبی می‌دانند کار سختی برای کسب پیروزی در آبادان دارند اما تمام تلاش‌شان این است که در گرمای جنوب کار بزرگی انجام دهند و برنده شوند.

صنعت‌نفت و پیکان در ۵ تقابل اخیر خود به نتایج جالبی دست پیدا کردند که این مسأله می‌تواند ایجاد انگیزه کند. ۴ بازی با تساوی به پایان رسید و یک بار هم پیکان توانست برنده باشد که این برد هم به ۳ سال قبل برمی‌گردد. حالا شاگردان عبدالله ویسی انگیزه زیادی دارند که بتوانند این طلسم را بشکنند و در دومین بازی خانگی خود در این فصل که با حضور زنان برگزار می‌شود، بتوانند یک پیروزی ارزشمند دیگر به دست بیاورند و ۶ امتیازی شوند. آبادانی‌ها نمی‌خواهند این فصل در خانه امتیاز از دست بدهند که اتفاقات سخت فصل گذشته تکرار نشود اما در مقابل، تیم‌های خطیبی هم که همیشه هجومی و جنگنده هستند، تلاش می‌کنند بهترین نتیجه را بگیرند تا با انگیزه و روحیه بالاتری کار را ادامه دهند و حداقل بتوانند در میانه‌های جدول قرار بگیرند. جایگاهی که استرس به تیم ندهد.

۲۵۸ ۲۵۸

منبع

لینک کوتاه : http://sarkhat24.com/?p=11880

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.